• Wpisów:2601
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis:163 dni temu
 • Licznik odwiedzin:57 527 / 3384 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
 • awatar Makidu: @Wizzu: z tego co wiem oficjalna wersja była tylko na początku w De, później jak serwery padły to i użytkownicy musieli się przenieść na nieoficjalna apke. ja tam czekam na super mario go xD
 • awatar Wizzu: @rokiowca: Pobłogosławione eeee... kulki.
 • awatar Wizzu: @Makidu: Ehh... a w PL nie ma. W sumie, chyba zaraz sobie zainstaluje przez mirror i przetestuję.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
 • awatar Pozytywna32: Masz talent ;) Zapraszam do mnie. Zachęcam do komentowania i jeśli ci się spodoba zaobserwowania. Nic nie tracisz ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 


Z opóźnieniem, bo czemu by nie .

A to tak dla pośmiania się - miejsce kobiet Polskich, wśród peletonu ogólnoświatowego. Znów ta "zacofana Polska" - to już jest zupełne chamstwo. Żeby Polkom statystycznie było lepiej, niż Francuzkom? Belgijkom?! Nosz kurwa Niemkom?! Skandal!
http://www.economist.com/blogs/graphicdetail/2016/03/daily-chart-0

Uwielbiam to porównywanie się np. do takiej "wysoko rozwiniętej" Austrii, w której bywam i wiem, że tam to dopiero jest rozpierdol. Ale co tam - na zachód od nas, to musi być dobrze!
 

 

Przyznam się wam, że jest słabo. Jestem przemęczony, niewyspany, przepracowany. Po prostu nie wyrabiam. Gdyby nie telefon, nie wiedziałbym jaki jest dzień... yh.
 

 
Muszę zacząć nadrabiać z wrzucaniem tutaj
 

 
Znajoma stwierdziła, że piszemy własny projekt obywatelskiej ustawy .
To będzie zabawne, bo ma podobnie jak ja znacznie bardziej liberalne podejście do tematu niż fundacja Pro, czy nie przymierzając PiS.
Ciekawe czy będziemy mogli liczyć na podobny szum medialny. Lewicowymi mediami się nie przejmuję, bo robimy coś co powinno im się podobać. No chyba, że jest tak jak ja twierdzę - i w dupie mają kobiety, aborcję i cokolwiek innego, a chodziło jedynie o szum medialny.

No ale plan jest zajebiaszczy.
Aborcja związana z gwałtem lub zagrożeniem życia kobiety nie dość, że mogłaby być refundowana, to jeszcze takiej kobiecie należałaby się przedłużona opieka psychologiczna, z audytem środowiskowym i ewentualną relokacją - choćby zawodową.
Wjedziemy tu mocno na mobbing, to to jest nośny temat jak dla mnie. Bo jak jesteśmy przy aborcji w wyniku gwałtu, to nie zapominajmy, że nie każdy gwałt kończy się aborcją. A jeśli wierzyć statystykom, to wiele gwałtów jest wynikiem patologicznej, trwałej sytuacji środowiskowej. Więc jak dla mnie można to podpiąć i rozbudować w tę stronę.
Jak już użyłem sformułowania podpiąć - właśnie pod pomysł się podpina znajoma - psycholog (która zwyzywała mnie od kretynów i męskich szowinistów zanim wysłuchała do końca historii tego medialnego szumu). Ktoś biegły w prawie by się jeszcze przydał niestety
 • awatar Gość: @Wizzu: Przykład z Czubaszek w sumie dobry, nie patrzyłam na to z tej strony (chociaż w takich przypadkach może pewniejsza byłaby sterylizacja). Co do szowinizmu. Ja nie wiem, prosta baba jestem, ale upewniam się coraz bardziej, że niektóre baby są dziwne i doszukują się czegoś, czego nie ma.
 • awatar Wizzu: @Ise: Nie wiem. Ja restrykcyjny w tej kwestii absolutnie nie jestem, ale może dlatego, że jestem facetem. Who knows? Może w ten sposób wycieka ze mnie męski szowinizm. Zresztą wychodzę z założenia, że jest to dramatyczne i traumatyczne przeżycie dla kobiety - więc jeśli jest uświadomiona co i jak, to raczej będzie pewna czy robić i co robić. A jeśli jest radosną babką, hobbystycznie dokonującą aborcji (czu-czu-czu-baszek!), to ja jak najbardziej popieram aborcje na życzenie, bo to się nie powinno rozmnażać. Nigdy.
 • awatar Gość: Jak osobiście nie jestem zwolenniczką aborcji (choć powiem szczerze, że nie wiem, jaki jest "dobry" wybór jeśli chodzi o ciąże z gwałtu - można sobie gdybać co się chce, ale dopóki ktoś tego nie przeżyje, to chyba nie będzie miał stu procentowej pewności co zrobi), to pomysł opieki psychologicznej w takich sytuacjach jest bardzo dobry.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Edit- bo widzę, że jest problem ze zrozumieniem sensu posta:
Wpis ten nie traktuje o projekcie ustawy aborcyjnej, a jest jedynie odpowiedzią na manipulacje miedialne związane ze sprawą, powielanie przez sporą część moich znajomych nieprawdziwych informacji i o tym, że w emocjach trudno zmierzyć się z wyzwaniem (np. z weryfikowaniem informacji). W tym momencie cieszę się z komentarzy, bo są jakby niezałączonym obrazkiem przykładu tego, o co mi chodziło


Tak siedzę i przeglądam fejsbunia i czytam i w sumie śmiać mi się trochę chce.
Większość moich znajomych ogarnęło święte oburzenie, gniew uzasadniony i wola walki o własne prawa.
Kobiety nie pozwolą sobą dysponować jak byle rzeczą - o co to, to nie! Już ich prowadzą (skądinąd uwielbiane przeze mnie na codzień) Kiciputki, Lalki i inne takie takie.
Więc lecą na front, wojować z nową ustawą demonicznego PiSu. Szkoda tylko, że jest to projekt obywatelskiej ustawy Fundacji Pro - Prawo do życia (2 minuty mi nie zajęło zweryfikowanie tego) i z rządem nie ma nic wspólnego. Ale czy to ważne?
Nie tolerują zawłaszczania własnego ciała, prawa do samostanowienia i nie godzą się na karanie za to na co nie mają wpływu. Szkoda tylko, że tego nie ma w tym projekcie (koło 5 minut weryfikacji). Ale czy to ma znaczenie?
Wreszcie - nie godzą się na ten gwałt, wykorzystanie - ale przecież ten gwałt się tym brutalniej odbywa im bardziej nie wiedzą kto i czemu je wykorzystuje. Ale czy to je obchodzi?
W skrócie - w tym świętym gniewie, wydymane jak byle dmuchana lala przez... w sumie nie wiem kto zaczął. Ślad prowadzi do niezawodnej Wybiórczej, nie-Natemat dorzuca swoje 3 grosze, a czerwieńsze niż czerwieńce pod kremlem Razem jak zwykle udaje, że była właśnie prowodyrem, choć pewnie jak zwykle ostatnia załapała się na imprezę.

Smutne - bo gdy jest o co walczyć, to jakoś nikt się nie kwapi. A jak z pełną premedytacją media i kilku polityków dyma ludzi, to krew, pot i łzy i na barykady!
Smutne.

PS: Gdy PiS naprawdę przedstawi swój projekt ustawy antyaborcyjnej, to zakładam automatyczny koniec świata do odwołania
edit 2 PS2: Macie tu link do samego projektu ustawy, żeby potem nie było, że nie ma się na czym oprzeć. http://www.stopaborcji.pl/wp-content/uploads/2016/03/projekt_2016.pdf
 • awatar jamnick: @Wizzu: "Grecka szkoła filozofii - nad tematem winny dywagować jedynie osoby nie będące (albo najlepiej takie, które być nie mogą) emocjonalnie związane ze sprawą. Stąd też pomysł niektórych (z którym prywatnie się nie zgadzam, ale rozumiem, że ktoś może mieć inną opinię), że nad tematami takimi jak aborcja właśnie powinni dyskutować księża." Nie jestem zwolenniczką aborcji u wielu osób które, na przykład, "zapomniały" się zabezpieczyć bądź po prostu się nie zabezpieczają albo pokładają nadzieję, że kalendarzyk to świetny wynalazek. I u wielu innych również. Ale wiem, że doprowadziłbyś do szlochu, rozerwania emocjonalnego, utraty wiary jeżeli nie w mężczyzn wszystkich to ich sporej części kilkukrotnie brutalnie zgwałconej, młodej dziewczyny.
 • awatar Wizzu: @Ise: O miło mi. Myślałem, że po powrocie z pracy będą tu tylko flaki i rzeź. Najsmutniejsze jest to, że ja się z tymi Paniami zgadzam nawet (mniej lub bardziej) ideowo, ale widać, że nie mogę być zły o to, że ktoś kłamie i wykorzystuje gdy jest to w "dobrej sprawie". Pominę, że sprawy by nie było, gdyby nie kłamanie i manipulowanie, ale co tam...
 • awatar Gość: Już chce mi się rzygać tą ustawą. Serio. Wszędzie wyskakuje ten temat. Ok, jest bardzo ważny. Ale wkurza mnie właśnie zaślepienie przeciwników tego projektu, którzy właśnie wyskakują z argumentami bezsensownymi, bo czepiają się czegoś, czego w ustawie nie ma. Ale nie wolno ich skrytykować, bo cię zakrzyczą i obrzucą wulgaryzmami. Im oczywiście nie wolno wtedy odpowiedzieć tak samo, bo ci wytkną wulgarny język. Oni oczywiście nie są manipulowani przez Wybiórcze ustawki, tylko przeciwnicy aborcji (nieważne czy całkowitej, czy na życzenie czy tylko chorych dzieci - ważne, że jesteś choć w jakimś stopniu PRO life) są manipulowani przez faszystowski Kościół niesłuchającego "rewolucyjnego" papieża (bo usłyszą piąte przez dziesiąte i wychodzi im, że papież nie jest katolikiem)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (15) ›
 

 
Ludzie! Luudzieeeee!
Wyszło mi całe jedno zdjęcie na instagramie! Mogę umierać spokojnie.
https://www.instagram.com/p/BDic4h5xJaC/
 • awatar Wizzu: @|karola|: Ale, ale - wczoraj miałem testową wersję nowego i było chujowe. Chyba, że coś namieszali i po prostu miałem pierwsze 5 postów sponsorowanych. Ogólnie insta wczoraj leżał.
 • awatar |karola|: @Makidu: nie musisz się do tych kropek dobierać. te zmiany insta odwołał na twiterze
 • awatar Makidu: I nawet je bez problemu widziałam mimo, że nie dobrałam się jeszcze do Twoich kropek xD
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›